Jedna z organizacji mniejszości seksualnych ogłosiła sukces osiągnięty dzięki porozumieniu z władzami Poznania. Liberalny prezydent Jacek Jaśkowiak uznał, że pieniądze miejscowych podatników powinny zostać przekazane na mieszkanie, z którego będą mogli korzystać homoseksualiści znajdujący się w kryzysie bezdomności.

Grupa Stonewall w informacji opublikowanej na Facebook’u ogłosiła, że w końcu udało jej się wywrzeć odpowiednią presję na Urzędzie Miasta Poznania. Organizacja LGBT od lat miała zabiegać właśnie o sfinansowanie przez samorząd „mieszkania wspomagającego dla osób LGBT+”, przeznaczone dla dewiantów nie posiadających własnego miejsca zamieszkania.

Postulat ufundowania takiej inicjatywy znalazł się już wcześniej w propozycji „poznańskiej karty LGBT+”. W sierpniu ubiegłego roku wysłano zaś specjalny list do liberalnego prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. Dużą rolę w realizacji żądań grup mniejszości seksualnych miała mieć pełnomocnik Jaśkowiaka ds. polityki równościowej Stella Gołębiewskia, a także Komisja Dialogu Obywatelskiego.

Rozpisany został już nawet konkurs na realizację pilotażowego programu. W jego ramach urządzone zostanie specjalne mieszkanie, z którego będzie mogło korzystać na raz nawet kilka osób. Przy tej okazji sporządzony zostanie także raport mający ocenić skalę problemu bezdomności wśród homoseksualistów. Pilotażowo mieszkanie ma działać od kwietnia przez dziewięć najbliższych miesięcy. Na ten cel przeznaczono 60 tys. złotych.

Na podstawie: epoznan.pl.