W obliczu tego, jak na kontynencie europejskim, coraz silniejsze stają się zagrożenia dla europejskich Narodów, które mają charakter międzynarodowy i transgraniczny, polski nacjonalizm nie chce i nie może nie brać pod uwagę wydarzeń mających miejsce poza granicami naszego kraju. Ponieważ czy tego chcemy czy nie, ich skutki niejednokrotnie bezpośrednio nas dotyczą. Taki charakter ma właśnie między innymi sprawa Kosowa- bezprawnie wydartej przez Stany Zjednoczone, kolebki serbskiej państwowości.

Dlatego już po raz kolejny, działacze Stowarzyszenia Trzecia Droga, wspólnie z członkami Europejskiego Frontu dla Kosowa pragną zaprosić Państwa do udziału w drugiej edycji naszej akcji: „Pomocna Dłoń dla Serbów”. W jej ramach będziemy zbierać wyprawki szkolne, zabawki, ubranka i sprzęt sportowy dla serbskich dzieci w Kosowie, zapomnianych przez Zachód, organizacje humanitarne głównego nurtu i „społeczność międzynarodową”. Zbiórka potrwa do 20 września 2018 roku!

Bez względu na zaszłości historyczne i konflikty, które miały kiedyś miejsce w Europie, musimy mieć świadomość, że nie ma dla nas obecnie ważniejszej sprawy niż solidarność. To, co wydarzyło się przed laty z Kosowem – wciąż może wydarzyć się po raz kolejny. Zagrożony jest każdy kraj, każdy Naród, który ośmieli się przeciwstawić globalnym hegemonom!

Tym drobnym gestem, pokażmy jak wiele dobrego można osiągnąć- gdy występuje się razem w imię wyższych celów! Kosowo jest Serbskie!

Patronat medialny nad akcją objęły portale Autonom.pl, Kierunki.info.pl, 3droga.pl oraz internetowy miesięcznik narodowo-radykalny Szturm.

Wydarzenie na FB: facebook.com/events/504281159988889

Zobacz również:
Kosowo jest serbskie! – ale dlaczego?