xzibit planking coloradoXzibit: Planking” jest rasistowski!

Xzibit, czarnoskóry amerykański raper znany z niezbyt wysokiego poziomu intelektualnego, a także z popularnej serii telewizyjnej „Pimp my ride” (w polskiej wersji „Odpicuj mi brykę”) doszukał się rasizmu w jednym z ostatnich trendów internetowych wśród młodzieży, tzw. „plankingu”.

„Planking” polega w przybliżeniu na położeniu się twarzą w dół w dziwnym miejscu, po czym zamieszczeniu fotografii w takiej pozie w internecie. „Plankujący” fotografują się na skrzynkach pocztowych, barierkach, słupkach, a co bardziej pomysłowi np. na wielbłądach w zoo lub poruszających się pojazdach.

Xzibit, jednakże, doszukał się w tym trendzie rasizmu, motywując to ni mniej ni więcej, analogią do pozycji, w jakiej jego przodkowie docierali do Ameryki na statkach łowców niewolników…

 

Colorado: Lalki w centrach opieki nad dziećmi muszą reprezentować przynajmniej trzy rasy

Najnowsze wytyczne Departamentu Opieki Społecznej stanu Colorado dotyczące tzw. „day-care centers”, czyli placówek opieki nad dziećmi, pośród mniej lub bardziej zrozumiałych punktów, zawierają dziwaczny smaczek w duchu multi-kulti, jakiego nie powstydziłby się nawet kraj, w którym kiedyś żyli Szwedzi.

Mali mieszkańcy Colorado, znajdujący się w takich placówkach nie mogą np.: otrzymać pełnotłustego mleka bez zalecenia lekarza, jeśli mają więcej niż dwa lata; wypić więcej niż sześć uncji soku, jeśli są starsi niż rok; korzystać z telewizji i komputera dłużej niż 20 minut dziennie; do tego personel musi korzystać z odzieży zakrywającej uda i ramiona, a lalki muszą reprezentować przynajmniej trzy typy rasowe.


UK: Muzułmańskie pielęgniarki nie będą musiały myć rąk

Decyzją brytyjskiego Departamentu Zdrowia, w duchu szacunku dla odmienności, zrozumienia i różnorodności, muzułmańskie i sikhijskie pielęgniarki pracujące na Wyspach nie będą już musiały myć rąk przed zabiegami – a to aby uszanować i chronić ich „skromność”. Jak stwierdził rzecznik Departamentu, decyzja ta została podjęta, aby „zrównoważyć praktykę kontroli zakażeń z poszanowaniem przekonań kulturowych”. W zamian rzeczone pielęgniarki otrzymają mniej higieniczne i wygodne jednorazowe „over-sleeves”, czyli rodzaj sanitarnych rękawów.

 

na podstawie: tmz.com, bogs.westword.com, indonesianchristian.org