stal gorzów stowarzyszenie kibicówW jednej z lubuskich gazet i w jej internetowym wydaniu ukazał się artykuł informujący o fakcie, iż na stronie internetowej Stowarzyszenia Kibiców Stali Gorzów „Stalowcy” znajdują się banery reklamowe do stron www.nacjonalista.pl oraz www.autonom.pl. Zapytany przez Radio Zachód o sprawę linków na stronie Stalowcy.pl prezydent Gorzowa, Tadeusz Jędrzejczak poinformował, iż zamierza powiadomić policję. Jego zdaniem, podobnie jak informujących o sprawie mediów, na naszym portalu oraz na stronie nacjonalista.pl miały być prezentowane „treści faszystowskie” (sic!). Złożenie doniesienia zostało przyjęte, zaś komendant miejskiej policji – Jarosław Pasterski – wydał już swym podwładnym polecenie sprawdzenia, czy nie doszło do złamania prawa. Do sprawy odnieśli się kibice Stali, wydając sygnowane przez Stowarzyszenie Kibiców Stali Gorzów „Stalowcy” oświadczenie, które na krótko po publikacji wspomnianego artykułu zostało rozesłane do zainteresowanych tematem mediów. Poniżej prezentujemy jego treść.

Treść oświadczenia:

Szanowni Państwo!

W związku z tym, że dotarły do nas pytania dotyczące powodów umieszczenia przez nas na stronie internetowej Stowarzyszenia Kibiców Stali Gorzów „Stalowcy” bannerów stron: www.nacjonalista.pl oraz www.autonom.pl prezentujemy nasze stanowisko w tej sprawie.

Zamieszczenie na naszym portalu odnośników do wyżej wymienionych stron wyraża poparcie aktywnie działających kibiców Stali dla wartości, które owe witryny cechują, tj. patriotyzm, poszanowanie tradycji narodowych, antykomunizm etc. Ponadto nie zgadzamy się z tym, aby utożsamiać czy też, co gorsza, synonimicznie zastępować pojęcia takie jak patriotyzm czy nacjonalizm – faszyzmem, rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem itp., czyli określeniami wywołującymi skrajnie negatywne emocje. Uważamy to za manipulację, której niestety bardzo często dopuszczają się liczne środki masowego przekazu.

Jako kibice Stali wielokrotnie podejmowaliśmy działania sławiące dobre imię naszej Ojczyzny, co znalazło ujście m.in. w oprawach patriotycznych podczas meczów ligowych oraz Drużynowych Mistrzostw Świata, jak również w uczestnictwie w obchodach podczas ważnych uroczystości narodowych.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że państwo demokratyczne, jakim jest bez wątpienia III Rzeczpospolita, gwarantuje swym obywatelom prawo do wyrażania własnych poglądów oraz poszanowania ich przez innych.

Z poważaniem
Stowarzyszenie Kibiców Klubu Sportowego Stal Gorzów „Stalowcy”

za: www.stalowcy.pl