Długo oczekiwana płyta Zjednoczonego Ursynowa zatytułowana „Królestwo Polskie – epizod 1”, której premiera zapowiedziana została na 9 października br., jest już dostępna w przedsprzedaży (preorder) w kilku sklepach internetowych. Jej dystrybucję prowadzą w chwili obecnej e-sklepy rapportal.pl oraz preorder.pl, gdzie można ją nabyć w cenie 24.99 pln. Album zamówiony teraz w którymś z dwóch wymienionych sklepów, trafi do rąk zamawiającego w dokładną datę oficjalnej premiery, czyli 9 października.
Jak już wspominaliśmy w wiadomości z dnia 25 sierpnia (Zjednoczony Ursynów – patriotyzm poprzez muzykę), w której można się również zapoznać z promomixem albumu, na płycie znalazło się 18 utworów o tematyce bliskiej każdemu świadomemu swej tożsamości Polakowi. Natomiast jak podają sami muzycy ZU, masteringiem wszystkich kawałków zajęli się m.in. cenieni na polskiej scenie hiphopowej producenci Waco (Instynkt) oraz Ł. Borowiecki (Jamal). Fanów tego stylu muzyki z pewnością ucieszy też fakt, że na albumie gościnnie usłyszymy również wykonawców ze składów takich jak Dixon37, Instynkt, Banda Unikat czy WMS.
Grupa ZU zapowiada także kolejną serię odzieży oraz profesjonalne teledyski promujące album. Zapowiedź jednego z nich dostępna jest tutaj.
Aktualny kontakt z zespołem: zjednoczonyursynow(at)gmail.com.