Radni Piotrkowa Trybunalskiego zdecydowali się na zawieszenie tegorocznego budżetu obywatelskiego. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zamierzają przekazać na pomoc dla uchodźców z Ukrainy, choć samorządowcy nie doprecyzowali dokładnie w jaki sposób będą one wydatkowane.

W Piotrkowie Trybunalskim odbyła się ostatnia sesja tamtejszej Rady Miasta przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną. Zdecydowano w jej trakcie między innymi o zawieszeniu tegorocznego budżetu obywatelskiego, co umożliwia samorządom przyjęta w marcu przez parlament ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Tym samym mieszkańcy miasta położonego w województwie łódzkim będą mogli zgłaszać kolejne projekty do budżetu partycypacyjnego dopiero wiosną przyszłego roku. Wybór planów do realizacji przez lokalny samorząd nastąpi natomiast do października 2023 roku.

Piotrkowscy radni zdecydowali się na przegłosowanie zawieszenia budżetu obywatelskiego, bo twierdzą, że chcą przekazać zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na pomoc dla Ukraińców. Portal Naszemiasto.pl zwraca jednak uwagę na fakt, że miasto w swoim tegorocznym planie finansowym nie zapisało żadnej kwoty na ten cel.

Na podstawie: piotrkow.naszemiasto.pl, epiotrkow.pl.