dream_teamLider Twojego Ruchu, Janusz Palikot, wyraził dezaprobatę wobec posłów swojego ugrupowania. Nie wykorzystali oni bowiem protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci, do zbijania kapitału politycznego.

Nagranie z posiedzenia Rady Krajowej Twojego Ruchu, pojawiło się na stronach internetowych Sejmu. Spotkanie zbiegło się z protestem rodziców niepełnosprawnych dzieci, protestujących w Sejmie przeciwko zbyt małej pomocy państwa w ich sprawie. Palikot zwracając się do działaczy swojej partii, stwierdził, iż oparli się oni „nieprawdopodobnej szansie do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce”. Nie pojawili się bowiem wśród protestujących rodziców.

Palikot przekonywał swoich partyjnych kolegów, że tak właśnie robi się karierę w polityce. Przestrzegał przed nadmiernym upartyjnieniem protestów tego typu, jednak zachęcał do zdobywania zaufania wśród przeciwników rządu, tak aby postawić premiera Donalda Tuska pod ścianą. Lider Twojego Ruchu jednocześnie zauważył dość przytomnie, że podobnie swoje kariery rozwinęli niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej.

na podstawie: wp.pl, onet.pl