Jedno ze szwedzkich wydawnictw opublikowało właśnie książkę dla dzieci, będącą podręcznikiem mającym uczyć przedszkolaków o możliwości zmiany płci. Z tego powodu publikacja opowiada o… koniu, który chce być psem oraz o jego właścicielu chcącym zostać kobietą. Autorka książki twierdzi, iż jej marzeniem jest uświadomienie dzieciom, że w przyszłości mogą zostać kim tylko chcą i wybrać swoją płeć.

Publikacja zatytułowana „Koń i mistrz” opowiada dwie historie. Pierwsza z nich dotyczy konia, który postanowił zostać psem, a o jego właścicielu, który marzy o zostaniu kobietą i z tego powodu przebiera się w sukienki oraz używa makijażu. Autorka podręcznika mówi szwedzkim mediom, że jej marzeniem było uświadomienie najmłodszym Szwedom, iż w przyszłości mogą zostać kim chcą i tym samym wybrać swoją płeć.

Takie same idee przyświecają wydawcy książki, określającego tę publikację mianem podręcznika skierowanego do przedszkolaków. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy Szwecji mają już od małego mieć dostęp do informacji, iż „człowiek ubrany w garnitur może po pracy zmienić swój strój i malować wargi na różowo”, dlatego też książka została wysłana już do wielu przedszkoli na terenie całego kraju.

Na podstawie: friatider.se.