autonomiczni nacjonaliściW następną sobotę, 12 marca, w trzech głównych krajach Europy Środkowej – w Polsce, Czechach i na Słowacji – odbędą się nacjonalistyczne demonstracje.

Polscy nacjonaliści wyjdą na ulice Wrocławia w celu zaprotestowania przeciwko manipulatorskiej propagandzie w mediach, uderzającej przede wszystkim w środowiska narodowe i patriotyczne. Nacjonaliści zamierzają również przypomnieć największe przekręty i kłamstwa, których dopuściły się ogólnopolskie media w ciągu ostatnich lat. Akcja organizowana jest przez lokalnych nacjonalistów, zarówno niezależnych, jak i skupionych w organizacjach. Patronat medialny objęły nad nią niezależne portale informacyjne: Nacjonalista.pl, Wroclawianie.info oraz Autonom.pl.

W Czechach odbędzie się kolejny protest przeciwko cygańskiemu rasizmowi, wobec którego obojętne pozostają władze,  krajowe media czy służby porządkowe. Demonstrację w miejscowości Nowy Bydzow organizuje Robotnicza Partia Społecznej Sprawiedliwości (cz. Dělnická strana sociální spravedlnosti), a wesprą ją również grupy autonomicznych nacjonalistów z całych Czech.

Słowaccy patrioci przejdą ulicami Bratysławy, aby przypomnieć zawiązanie się Republiki Słowacji, które miało miejsce 14 marca 1939 roku. Marsz organizowany przez organizację Slovenska Pospolitost’ od kilku lat należy do najważniejszych nacjonalistycznych wydarzeń w tym kraju. Polska relacja z zeszłorocznego pochodu znajduje się tutaj.