Za jedyne 800 złotych netto można kupić bilet na „Święto kapitalizmu”, które odbędzie się 21 lutego w Warszawie. Co prawda organizatorzy nie ujawnili, czy będzie towarzyszyć mu pokaz garnków, tym niemniej podali do wiadomości nazwiska prelegentów. A wśród nich znaleźli się były lider skrajnej lewicy Janusz Palikot oraz Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Organizatorem „Święta kapitalizmu” są youtuberzy z kanału „Przygody Przedsiębiorców”, na co dzień zajmujący się produkcją filmików oraz promocją właścicieli biznesów. Konferencja zaplanowana na 21 lutego ma być kolejnym elementem integracji przedsiębiorców w ramach tworzonej przez nich sieci networkingowej. Rozgłos wydarzeniu mają przynieść specjalni goście.

Wśród nich znaleźli się były i czynny polityk, na pierwszy rzut oka obaj pochodzący z zupełnie przeciwstawnych obozów politycznych. Palikot przed laty był bowiem liderem skrajnie lewicowego Twojego Ruchu, a dał się poznać głównie za sprawą przynoszenia na konferencje prasowe głowy martwej świni oraz gumowego przyrodzenia.

Mentzen to z kolei wschodząca gwiazda konserwatywnych liberałów, przez wielu typowana do zastąpienia sędziwego Janusza Korwin-Mikkego. Polityk Konfederacji ma przedstawić podczas konferencji sposoby na ominięcie płacenia państwu danin poprzez optymalizację podatkową.

Innym „ciekawym” prelegentem wydaje się być niejaki Cezary Zieniuk, który ma przedstawić uczestnikom konferencji możliwości ominięcia polskiego systemu podatkowego poprzez „wykorzystanie zagranicznych struktur”.

Na podstawie: przygody.tv.