rewolucja-polskaZapadł wyrok w sprawie młodych ludzi oskarżonych o spalenie wozu transmisyjnego TVN podczas Marszu Niepodległości w 2011 roku. Na ławie sądowej zasiedli dwaj dwudziestolatkowie: Tomasz J. i Damian P.

Pierwszy z nich został oskarżony o rzucanie racami w auto transmisyjne, a drugi o podawanie środków pirotechnicznych koledze. Obydwaj przyznali się do winy. Damian P. został skazany na 2 lata i 3 miesiące więzienia, Tomasz J. na dwa lata i miesiąc. Obydwaj muszą również  zapłacić aż 758 tysięcy złotych i to pomimo faktu nie posiadania pracy oraz przychodów, a także ciężkiej sytuacji materialnej w domu jednego ze skazanych. Wyrok został wydany 14 listopada przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.

Kara wymierzona obydwóm oskarżonym zadowoliła prokuraturę. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Przemysław Nowak oświadczył, iż „ci dwaj młodzi ludzie prawdopodobnie będą dłużnikami do końca życia. Mam nadzieję, że teraz każdy, kto będzie chciał zrobić coś podobnego, dwa razy się zastanowi”.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, skazanym przysługuje prawo do odwołania.

na podstawie: wp.pl, źródła własne