2 czerwca w Łodzi odbędzie się swoista kuluminacja prowadzonego od kilku miesięcy lokalnego „strajku szkolnego”, prowadzonego w proteście przeciwko niszczeniu polskiej oświaty przez rząd Donalda Tuska. Manifestacja wyruszy o godzinie 18:00 z Pasażu Schillera.

„Mówimy stanowcze NIE dla tworzenia fabryk idiotów, którymi staną się polskie szkoły po wejściu w życie nowej ustawy oświatowej. Przyszłe pokolenia zostaną zwyczajnie okradzione z należnej im wiedzy, będą oni kształcić się jedynie w bardzo wąskim zakresie. Wszyscy musimy zdać sobie sprawę z faktu, że ludźmi niewykształconymi, nie znającymi rodzimej historii i nie posiadającymi podstawowej wiedzy rządzi się łatwiej.Przyszłe pokolenia zostaną zwyczajnie okradzione z należnej im wiedzy, będą oni kształcić się jedynie w bardzo wąskim zakresie. Wszyscy musimy zdać sobie sprawę z faktu, że ludźmi niewykształconymi, nie znającymi rodzimej historii i nie posiadającymi podstawowej wiedzy rządzi się łatwiej” – piszą organizatorzy.

Marsz organizuje lokalna Koalicja na Rzecz Polskiej Szkoły, którą współtworzą środowiska narodowe. Również sam pomysł ogólnopolskiego strajku w dużej mierze wyszedł z inicjatywy narodowców. Tymczasem na popularnym portalu Facebook zostało utworzone wydarzenie promujące manifestację: Marsz w obronie polskiej szkoły.

 

Gdzie: Łódź, Pasaż Schillera

Kiedy: 02.06.2012 (sobota)

Godzina: 18:00