15 lipca w Krakowie z inicjatywy małopolskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej odbędzie się Marsz Grunwaldzki, którego zadaniem jest, jak możemy dowiedzieć się od organizatorów, nie tylko przypomnienie jednego z największych zwycięstw w historii Polski. Hasło przewodnie tegorocznego marszu brzmi: „A Grunwald potwierdził, że Polak to Pan!”.

„(…) Inicjatywa małopolskiej MW jest wspaniałą szansą, aby pokazać, że fenomen Marszu Niepodległości staje się normą w szeroko pojętym ruch nacjonalistycznym. W tym roku stajemy przed dodatkowym wyzwaniem. Po pierwsze, będąc wciąż rozczarowywanym przez władzę samorządowe, które nie potrafią należycie uczcić wielkiego zwycięstwa, musimy przygotować manifestację godną tej victorii. Po wtóre: Marsz Grunwaldzki musi udowodnić, że wbrew mainstreamowym mediom, patriotyzm to nie samochodowe chorągiewki i malowanie twarzy chińskimi farbkami ale duma, pamięć o przeszłości (…)” – piszą w oficjalnym zaproszeniu organizatorzy.

Marsz Grunwaldzki wyruszy o godzinie 19:00 z krakowskiego Placu Inwalidów. W celu uzyskania dokładniejszych informacji dotyczących marszu, można skontaktować się z jego organizatorami za pośrednictwem przygotowanego z tej okazji wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook – LINK.