Na wczorajszym ligowym klasyku pomiędzy Widzewem Łódź a Legią Warszawa, sektor kibiców gości przyozdobił transparent z adresem strony www.niepodlegli.net, czyli informacyjnego portalu dotyczącego manifestacji, która 11 listopada przejdzie ulicami stolicy z okazji 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wywieszenie transparentu na tym meczu jest jedną z pierwszych akcji informacyjno-propagandowych, które będą mieć miejsce w Warszawie i okolicach. Ich inicjatorami są  nacjonaliści niezwiązani z żadną organizacją (z których znaczna część jest również aktywnymi kibicami Legii), stale wspierający wszelakie patriotyczne wydarzenia, do których zaliczyć można m.in. coroczny Marsz Niepodległości w Warszawie.
W tym roku dwie najliczniejsze zorientowane narodowo organizacje – Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska wspólnie organizują przemarsz ulicami Warszawy. Liczba uczestników zapowiada się więc imponująco, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że oprócz przedstawicieli wspomnianych organizacji, w marszu udział wezmą również działacze innych patriotycznych ugrupowań oraz grupy autonomicznych i niezależnych nacjonalistów. Jednak by osiągnąć zamierzony wysoki wynik, niezbędna jest mobilizacja przed marszem, do której szczególnie zachęcamy aktywistów z Mazowsza. Porady odnośnie produkcji wlepek, wycinania i odbijania szablonów, czy też malowania transparentów jak ten na piątkowym meczu, znajdują się na naszym portalu w dziale Aktywizm – Poradniki.