izraelczycy-ogladaja-bombardowanie-palestynyAtaki na Palestyńczyków jak zwykle ucieszyły ludność Izraela. Dziennik „New York Times” opublikował zdjęcia pokazujące jak społeczność żydowska przygląda się bombardowaniom, radośnie jedząc popcorn.

Od początku ubiegłotygodniowego ostrzału Strefy Gazy, zginęło już ponad 190 Palestyńczyków a 1300 miało odnieść rany. Jak zwykle cieszy to niezmiennie Izraelczyków. Duński dziennikarz Allan Sørensen jako pierwszy opublikował na twitterze zdjęcia syjonistów, wiwatujących z okazji spadania kolejnych bomb i zajadających przy tym popcorn. W tym samym czasie w Strefie Gazy od jednego z pocisków zginęło ośmiu Palestyńczyków, którzy oczekiwali w lokalu na mecz półfinałów piłkarskich Mistrzostw Świata. Więcej zdjęć opublikował amerykański dziennik „New York Times”.

To nie pierwszy tego typu przypadek. Pięć lat temu popularnością cieszył się film niemieckiej telewizji, pokazujący wycieczki Żydów oglądających masakrę Palestyńczyków podczas akcji „Pustynny Ołów”.

na podstawie: nytimes.com

Materiał z 2009 roku ukazujący „rozrywkę” Izraelczyków: