iran-hezbollahIslamska Republika Iranu jest gotowa udzielić pomocy wojskowej, która miałaby pomóc Libanowi w walce z terrorystami. Zapewnił o tym irański minister obrony, podczas spotkania ze swoim libańskim odpowiednikiem.

Minister obrony Iranu, gen. Hossein Dehqan powiedział w sobotę w Teheranie, że jego państwo chce skonsolidować władzę krajową i umocnić bezpieczeństwo Libanu. Dlatego Iran jest gotowy udzielić pomocy wojskowej armii libańskiej, aby mogła ona skutecznie walczyć z grupami terrorystycznymi i radykalnymi sunnitami. Dehqan dodał, że Iran uznaje Liban za niezależne, stabilne i ważne geopolitycznie państwo, dlatego Teheran wspiera jego bezpieczeństwo i integralność terytorialną.

Libański szef resortu obrony, Samir Moqbel z zadowoleniem przyjął rozszerzenie więzi z Iranem, które mają miejsce we wszystkich dziedzinach, w tym także obronności.

Od czasu wybuchu konfliktu w Syrii, a szczególnie w ostatnich miesiącach, Liban narażony jest na działania ze strony Państwa Islamskiego.

na podstawie: presstv.ir