hezbollah-chrzescijanieDziałacze Hezbollahu odwiedzili świątynie i spotkali się z duchownymi, reprezentującymi chrześcijańskie wyznania w Libanie. Działacze ugrupowania podkreślali konieczność przywrócenia stabilizacji w regionie i pokojowej koegzystencji wyznawców wszystkich religii.

Liderzy organizacji udzielili błogosławieństwa wszystkim chrześcijanom, świętującym Boże Narodzenie. Ruchu oporu wyraził nadzieję, że w Libanie uda się ustabilizować sytuację polityczną, poprzez wybory prezydenckie, odbudowę organów konstytucyjnych, wzmocnienie bezpieczeństwa, ochronę praw obywateli oraz umocnienie suwerenności przed syjonistycznym terroryzmem.

Działacze Hezbollahu udali się z wizytą u chrześcijańskich duchownych. Delegacja ugrupowania w mieście Tyr spotkała się m.in. z archimandrytą prawosławnym regionu oraz biskupem katolickim tamtejszej diecezji. Ten drugi podziękował ruchowi oporu za jego wsparcie dla chrześcijańskiej społeczności w Tyrze. Aktywiści Hezbollahu zwiedzili przy tym Katedrę Matki Boskiej.

W An-Nabatijja, przedstawiciele libańskiej partii odwiedzili klasztor, gdzie spotkali się z biskupem Franciszkiem Assafą, składając mu życzenia z okazji świąt i Nowego Roku. W Sydonie delegację Hezbollahu przyjęli tamtejsi arcybiskupi, natomiast na północy kraju odbyto kilka spotkań z maronickimi biskupami.

na podstawie: alahednews.com.lb.