czwa-minW ubiegłą sobotę odbyło się w Częstochowie odsłonięcie obelisku upamiętniającego Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele pw. św. Krzyża. Po jej zakończeniu uczestnicy uformowali szyk i ruszyli w stronę skrzyżowania ulic Wręczyckiej i Rocha, gdzie usytuowano obelisk.

Wśród uczestników zauważyć można było wszelkie ruchy i stowarzyszenia patriotyczne z naszego miasta. Nie zabrakło również aktywistów Narodowego Frontu Częstochowa. Podczas około półgodzinnego marszu obecni śpiewali pieśni patriotyczne, które przeplatane były wznoszonymi przez nas hasłami, m.in. : „My Warszyca pamiętamy, komunistom żyć nie damy!”, ” Cześć i Chwała Bohaterom!” , „Raz sierpem, raz młotem…”.

Gdy dotarliśmy na miejsce doszło do małej konfrontacji słownej jednego z naszych aktywistów z przedstawicielami TuskVisionNetwork. Po krótkiej chwili ci drudzy, w wyniku braku argumentów oddalają się gdzieś w tłum. Następnie organizatorzy wygłosili kilka przemówień i delegacje złożyły kwiaty. Ostatnim punktem uroczystości był krótki koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu tercetu.

Podsumowując, bardzo cieszy fakt społecznej inicjatywy mieszkańców Częstochowy, którzy z własnej woli wyrazili chęć uczczenia w tak godny sposób pamięci wielkiego bohatera, jakim niewątpliwie był „Warszyc”.

AN Częstochowa

relacja01

relacja02

relacja03

relacja04

relacja05