Czechy: Przygotowania do Świętowacławskiej manifestacjiNacjonaliści w Czechach przygotowują się do jednej z najważniejszych akcji na czeskiej scenie narodowej. 28 września, w rocznicę śmierci Świętego Wacława (patrona Czech), czescy patrioci przejdą ulicami miasta Kralupy nad Wełtawą przypominając sylwetkę swojego patrona oraz sprzeciwiając się wyniszczającej tradycję i kulturę globalizacji.Świętowacławska manifestacja, jak określają to wydarzenie nacjonaliści, odbędzie się już poraz ósmy. Pomimo wysiłków represyjnej władzy, do tej pory ani razu nie udało się przeszkodzić w organizacji corocznego marszu, choć wzmożone prześladowania czeskich patriotów na krótki czas nieco zmniejszyły jego wymiar.

W 2009 roku Świętowacławską manifestację organizowaną w Kladnie wsparli m.in. autonomiczni nacjonaliści z Polski. Obszerną relację oraz zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

Poniżej prezentujemy jedno z wideo-zaproszeń na tegoroczną manifestację, na którym w dużym stopniu zobrazowano dzisiejszą walkę czeskich patriotów z demoliberalnym systemem. Mobilizacja nacjonalistów dokładnie podkreśla wierność dziedzictwu Św. Wacława, który zasłynął w calej Europie jako bohater do końca wierny swoim ideałom.