dod-usaWedług kanału Fox News, armia USA kwalifikuje Kościół Katolicki i Kościół Ewangelicki jako ekstremizmy typu religijnego. Oba kościoły znalazły się w towarzystwie Al-Kaidy, Hamasu, Ku Klux Klanu, a także wyznań islamskich – co ciekawe, również „islamofobia” została zaliczona do tej grupy.

O sprawie poinformował żołnierz, który uczestniczył w prezentacji na temat ekstremizmu podczas szkolenia rezerwy armii dotyczącego równości szans. Zbulwersowany atakiem na swoją religię, poprosił o kopię prezentacji i przesłał ją do organizacji zrzeszającej kapelanów wojskowych. Gdy sprawa wyszła na jaw rzecznik armii przeprosił osoby, które poczuły się urażone, a także wyraził brak poparcia Departamentu Obrony dla takich stwierdzeń. Sprawa odbiła się głośnym echem wśród wojskowych organizacji religijnych, które w mocnych słowach potępiły atak na religie.

Co ciekawe, okazało się również, że tak kontrowersyjne stwierdzenia prelegent uzyskał od lewicowej organizacji prawniczej Poverty Law Center, która jednak zdementowała informacje, iż to właśnie ona jest źródłem tak skandalicznych tez.

na podstawie: townhall.com