21 kwietnia w Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie) z inicjatywy miejscowych patriotów skupionych wokół kibiców chełmżyńskiej Legii, Inicjatywy Narodowej oraz Narodowego Odrodzenia Polski odbędzie się Marsz Pamięci Ofiar Katynia, którego celem jest przypomnienie o jednej z największych zbrodni komunistycznych, jakie dotknęły polski naród.

Jak informują organizatorzy, pochód ma być też sprzeciwem wobec prób promowania komunizmu oraz gloryfikowania „komunistycznych bohaterów”. W tym celu poruszony zostanie temat pomników stawianych komunistycznym oprawcom w całej Polsce, a podczas trwania demonstracji nacjonaliści symbolicznie zasłonią tablicę poświęconą „wyzwoliciemom” z armii radzieckiej.

Marsz zaplanowano na godzinę 16:00 na ul. Dworcowej przy przystanku PKP/PKS i jest on kolejną wartą wsparcia inicjatywą w województwie kujawsko-pomorskim. Warto przypomnieć, że tylko w ubiegłym miesiąciu m.in. w Toruniu i Bydgoszczy odbyły się udane demonstracje, organizowane bądź współorganizowane przez nacjonalistów. Aby kontynuować dobrą passę, zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w chełmżyńskim marszu ku pamięci Ofiar Katynia.

 

 

21.04.2012, Chełmża

godz. 16:00, ul Dworcowa