Popularna sieć hipermarketów Biedronka zapowiedziała przyznanie jednorazowej i bezzwrotnej pomocy pracownikom posiadającym obywatelstwo Ukrainy. Poza tym, w związku z rosyjską agresją na ukraińskie terytorium, portugalski koncern pracuje nad przyspieszoną ścieżką przyznawania pozwoleń na pracę członkom ukraińskich rodzin.

Sklepy należące do konsorcjum Jerónimo Martins ogłosiły swoje plany dotyczące trwającego obecnie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Biedronka przyzna więc obywatelom Ukrainy, zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości tysiąca złotych. Będzie ono dostępne w ramach akcji „Możesz liczyć na Biedronkę”.

Pierwsze wypłaty ze wspomnianego programu mają ruszyć już w przyszłym tygodniu. Ukraińcy chcący otrzymać dodatkowe wynagrodzenie, muszą w ramach „szybkiej i uproszczonej procedury” wypełnić odpowiedni wniosek na jednej z witryn internetowych.

To nie koniec działań Biedronki związanych z trwającą wojną. Sieć poinformowała, że „pracuje również nad specjalną uproszczoną ścieżką zatrudniania dla członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla naszych ukraińskich kolegów i koleżanek”.

Szacuje się, że obecnie portugalska sieć hipermarketów zatrudnia w swoich sklepach i sieciach dystrybucyjnych w Polsce około 1,8 tys. ukraińskich pracowników.

Na podstawie; businessinsider.com.com.pl.

Zobacz również: