We wtorek 20 grudnia miał miejsce finał świątecznej zbiórki na rzecz Domu Samotnej Matki, organizowanej przez grupę niezależnych nacjonalistów. Akcja zakończyła się sukcesem, w jej wyniku zebrano kwotę ponad 2500 zł oraz dużą liczbę zabawek, książek i ubrań dla najmłodszych.

Całość została tego dnia zawieziona i sprezentowana Mamom oraz ich Pociechom. Wśród podarunków znalazły się gry planszowe, logiczne, historyczne oraz wielka liczba słodyczy, które z pewnością przypadną do gustu zwłaszcza najmłodszym spośród mieszkańców Domu. Całość zwieńczyło złożenie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych oraz zapewnienie, że w razie jakiejkolwiek potrzeby Dom Samotnej Matki może liczyć na nacjonalistów.

Cała akcja zbiórki, mimo krótkiego czasu przez jaki była realizowana, finalnie zakończyła się ze skutkiem znacznie powyżej oczekiwań. Było to możliwe przede wszystkim dzięki ogromnej mobilizacji polskiego środowiska nacjonalistycznego, które wykazało się bardzo dużą gotowością do pomocy najbardziej potrzebującym. Liczba osób, które wsparły materialnie i przedmiotowo akcję, pomogło na wielu płaszczyznach rozpowszechnić informacje o zbiórce i pomogły na wiele innych sposób, jest bardzo duża. To dobry prognostyk dla realizacji podobnych akcji w przyszłości, jak i dla organizowania innych oddolnych, społecznych inicjatyw.

W imieniu  Mam i ich Dzieci z Domu Samotnej Matki składamy wszystkim tym osobom gorące i serdeczne podziękowania.

Jednocześnie życzymy Wesołych, Spokojnych i Białych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Sława!